info@pinokyomuz.com

0 505 844 29 29

BERRİN ÜNVER SAĞDUYU

20 Eylül 1951 yılında Denizlide doğdum. İlkokulu Gazi ilkokulunda okuduktan sonra devlet parasız yatılı sınavını kazanarak on bir yaşımda izmir kız lisesinden parasız yatılı öğrencisi olarak hayat mücadelesine biraz erken başladım.

Yatılı okul hayatımın bugün tek başıma ayakta durmamda büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Daha sonra şimdi sosyal çalışma olarak Hacettepe Üniversitesine bağlı olan Sosyal hizmetler akademisini kazandım.

Okul döneminde Atatürk çocuk yuvası ve Ankara Tıp Fakültesi psikiyatri kliniğinde staj yaptım. Yurtta kalarak eğitimimi tamamlayıp 1973 Haziran döneminde okulumdan mezun oldum. Bir hafta sonra Ankara hastanesi kreşinin müdürü olarak göreve başladım.

O dönem benim için ikinci bir okul gibi oldu ve bilgilerimi kurulu bir düzende uygulamalı olarak geliştirme şansına sahip oldum. Bu arada anne olunca mesleğimde annelerin duygularını daha çok hissedip daha verimli çalışmaya başladığımı hissettim.

Daha sonra kendi memleketime hizmet verme düşüncesi ile Pinokyo Çocuk Evini Denizlinin ilk özel kreşi olarak açtığımda 27 yaşındaydım. O günden bugüne tam 30 yıl geçti. Bu yıl mesleğe başlamamın 35’inci Pinokyoyu açmamın tam otuzuncu yılını yaşıyorum. Ayrıca bu hafta daha büyük bir binaya geçerek kuruluşu daha modern bir hale getirdim.

Bu arada 1983 yılından beri Denizli belediye konservatuarının Türk sanat müziği korosunun korist ve solist olarak çok düzenli devam eden bir elemanıyım. Ve müzikle uğraşmanın hayatımda çok büyük önemi olduğunu biliyorum.

Yıllarca 3 çocuğuma hem annelik hem babalık yaptım. Bunun zorluğunun yanında başarmanın hazzını yaşıyorum. Keşke kaybettiğim oğlum İlhan Budakcığımda yanımda olabilseydi. Özel hayatımda yaşadığım olumsuz olaylara rağmen hiçbir zaman işimi aksatmadım. Sevdiği işi yapma şansına sahip olan ender insanlardanım. Bugüne gelmemde bunun ve hayata her şartta olumlu bakmanın çok önemli olduğuna inanıyorum.


Berrin Ünver SAĞDUYU
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi hendrerit elit turpis, a porttitor tellus sollicitudin at.

Bize Yazın

To Top ↑